Knihy beletria Dvojjazyčná literatúra Anglická Dvojjazyčná literatúra

The Gospel of Mark

od Anglictina.com z vydavateľstva Computer Press, a.s. 2011 CS jazyk

Autor: Anglictina.com
Vydavateľstvo: Computer Press, a.s.
Rok vydania: 2011
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Druh tovaru: Kniha + CD
Rozmery: 120x162x5 mm
Podtitul: The Gospel of Mark
Žáner: dvojjazyčné knihy
ISBN: 978-80-251-3615-7

Viac o knihe The Gospel of Mark (Anglictina.com)

Markovo evangelium bývá tradičně rozděleno do 16 kapitol: v úvodu se hovoří o působení předchůdce Jana Křtitele, poté je již pozornost zaměřena na Ježíše, který je pokřtěn a začíná učit. Později odchází do Jeruzaléma, kde střetává se svými protivníky, kteří se rozhodnou zničit jej. Následuje vyprávění o Ježíšově utrpení, smrti, o prázdném hrobu a o zjevení vzkříšeného Ježíše apoštolům. Biblické křesťanské náměty tvoří neodmyslitelnou součást nejen evropské, americké ale v širším slova smyslu i světové kultury. Jsou základem, ze kterého vyrůstaly nejrůznější umělecké styly, na kterém se mimo jiné formovaly jazyky, pořekadla i idiomy. Naše anglicko-česká verze Markova evangelia je určena hlavně pro studenty. V levém sloupci naleznou anglický text, v pravém potom jeho český ekvivalent. Pokročilí angličtináři si tak mohou procvičit dovednosti prostřednictvím četby skutečné literární perly, svůj překlad ihned porovnat s textem napravo. CD obsahuje nahrávky ve formátu MP3.

The Gospel of Mark (Anglictina.com)Procvičuj – Přídavná jména, zájmena, číslovky (Anglictina.com)Hmyz a pavúky (Anglictina.com)