Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Vydavateľstvo: Ing. Marek Turňa
Rok vydania: 2010
ISBN: 978-80-87162-92-7
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, matná
Druh tovaru: Kniha
Rozmery: 135x195x15 mm
Edícia: TEMA
Žáner: Eseje, úvahy, štúdie, kritiky

Viac o knihe Umění cestovat (Alain de Botton)

Kniha Umenie cestovať je jednou z radu originálnych esejistických kníh, ktoré svojho autora preslávili v tridsiatich krajinách sveta. Filozof Alain de Botton sa v nich obracia k základným otázkam sužujícím dnešného človeka a ponúka čerstvú, relevantné 'filozofiu každodenného života' v dvadsiatom prvom storočí.

V Umenie cestovať sa zameriava na málo skúmané aspekty psychológie cestovanie. Na rozdiel od záplavy kníh, ktoré odporúčajú kam cestovať, si kladie otázky, čo vedie človeka k tomu, aby opustil známe prostredie, čo pri tom prežíva a ako by mohol byť na svojich cestách šťastnejší a viac z nich získať.

Každú z piatich častí knihy (Odchod, Motívy, Príroda, Umenie a Návrat) otvára autor beletristickou črtou vlastných zážitkov z ciest a zároveň jej uvádza tému danej kapitoly (Očakávania, Zvedavosť, Exotično, Uchopenie krásy, atď) Jednotlivé témy potom osvetľuje v odlišnej perspektíve prostredníctvom zvoleného literárneho či výtvarného 'sprievodca' (Baudelaire, Flaubert, Wordsworth, von Humboldt, van Gogh, a ďalšie), takže osobné dojmy a teórie kontrastuje s názormi historických a literárnych postáv.

Výhody dyslexie
Spev siren

Umění cestovat (Alain de Botton)