Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

Autor: Stephen King
Vydavateľstvo: Pavel Dobrovský-BETA Prodejny 40%
Rok vydania: 2010
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 160x215x52 mm
Žáner: Dobrodružné romány, trilery
ISBN: 978-80-7306-450-1

Viac o knihe Pod kupolí (Stephen King)

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou - v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

Román Pod kupolí přináší klasický příběh o komunitě uvězněné vizolaci. Stephen King, opět nepřekonatelný vypravěč, dokáže v několika řádcích vyvolat mrazivé chvění a v jedné kapitole vyvolat tolik strachu jako dva či tři průměrné horory.

Nevýrazné městečko v americkém státě Maine náhle od světa odřízne průhledná, ale neprostupná bariéra. Není jasné odkud a proč se objevila. Obyvatelé jsou dokonale odděleni od okolního světa ponecháni na pospas sami sobě. Kupole je uvězní nejen mechanicky, ale také ve spleti svých myšlenek a mazi lidských vztahů, odkud nemohou uniknout.

Městečko Chester´s Mill velmi ctí tradice, vždy si zakládalo na soudržnosti obyvatel, a jako v každém malom městě, soused bedlivě sledoval souseda. Nyní by se měli skutečně semknout a odolávat neznámé a nebezpečné situaci společně. Opak je pravdou.

Pod kupolí se realizují vezmenšeném měřítku globální katastrofy, hromadí se odpadky, kvalita ovzduší se zhoršuje, probíhá celkové znečištění životného prostředí.

Lidé nedokáží odhalit příčinu svých nesnází, tan kdo způsobil jejich lokální katastrofu je mimo jejich poznání i chápání.

Lidé z městečka se uchylují k drogám, náboženskému fanatismu. Nastává šílenství, slepota a pomatení mysli. Podléhají jim především děti. Stávají se protagonisty nastávající apokalypsy.

King svou hororovou studii o lidské bezmoci a násilí odlehčuje lehkou ironií a sarkasmem.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Pod kupolí (Stephen King)