Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Okultné vedy a mágia

Mystéria

od Otakar Chaloupka z vydavateľstva Plejáda publishing s.r.o. 2010 CS jazyk

Autor: Otakar Chaloupka
Vydavateľstvo: Plejáda publishing s.r.o.
Rok vydania: 2010
ISBN: 978-80-87374-61-0
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 164x222x24 mm
Žáner: Záhady, tajomno

Viac o knihe Mystéria (Otakar Chaloupka)

Kniha obsahuje tri tematicky súvisiace časti, z ktorých každá je uvedená vecným vstupom k problému, v ktorom je zhrnutá podstata, histórie a vierohodnosť daného tzv okultného javu. V úvode iv týchto vstupoch sú uvedené kritické námietky a možné vysvetlenia, celkové ladenie komentárov si uchováva odbornú skepsu, sú tu uvedené možné pochybnosti, výhrady, najmä psychologické kritiky a námietky vedecké neověřitelnosti exaktným opakovaním alebo inými uznávanými metódami. Ale zaujať vlastné stanovisko je ponechané na čitateľovi. Ide o zoznámenie s prípadmi, ktoré na sklonku 19. storočia av prvých desaťročiach 20. storočia vzbudili pozornosť v USA aj v Európe a môžu byť veľmi výrečné v dnes obnovenom záujme o podobné javy. V každej časti je to uvedené štyri úplne konkrétne epizódy. Prvá časť sa týka špiritizmu a špiritistických seáns, druhá šamanizmu a tretia tzv domácich duchov a Poltergeist. Všetky sú spracované podľa dobových záznamov, zápisníc a správ, a sú volené tak, aby vytvárali určitý celistvejší pohľad na možnosti výkladu, ktoré sa tu v rôznych obmenách môžu objavovať. Príbehy sú podané formou reportáže, do ktorej vstupujú výkladové prvky, s dôrazom na reakcie ľudí v situáciách vymykajúce sa bežnej realite.

Výhody dyslexie
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Mystéria (Otakar Chaloupka)