Knihy beletria Cestovanie a príroda Sprievodcovia Afrika

Keňa, Tanzanie, Zanzibar

od Marc Engelhardt z vydavateľstva Jan Vašut s.r.o. 2010 CS jazyk

Autor: Marc Engelhardt
Vydavateľstvo: Jan Vašut s.r.o.
Rok vydania: 2010
ISBN: 978-80-7236-733-7
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 108x190x10 mm
Edícia: Merian live!
Žáner: Cestovanie, mapy

Viac o knihe Keňa, Tanzanie, Zanzibar (Marc Engelhardt)

Biele pláže snov, šíre savany, vysoké hory a hlavne pohostinní ľudia robia z Kene, Tanzánie a Zanzibaru pokojnú, oddychovú a pestrú destináciu. Na území Kene, Tanzánie a Zanzibaru sa na tesnom priestore ponúka toľko možností dovolenky, že si budete veľmi ťažko vyberať. Ak chcete stráviť väčšinu času na pláži, mali by ste si aspoň raz vyjsť na safari, aby ste spoznali povestnou divočinu východnej Afriky. Jej rozloha je na európske pomery takmer neuveriteľná. Skoro desatina územia Kene je pod ochranou, v Tanzánii dokonca pätina. K chráneným oblastiam patrí aj najvyššia hora Afriky, 5895 metrov vysokej a snehom pokryté Kilimandžáro, a skoro 5000 metrov vysoká najvyššia hora Keni Mount Kenya. Obe možno zdolať bez stúpacích želiez. Za návštevu však stojí aj najväčšie mestá - Nairobi a Mombasa. Tu prebieha ten "pravý" život. Na pobreží a predovšetkým na ostrovoch Zanzibaru a lamu môžete spoznať nefalšovanú svahilskou kultúru, ktorá má stáročné dejiny - svedčí o tom trosky miest na pobreží. Na úchvatných plážach s kokosovými palmami, oslnivo bielym pieskom a tyrkysovou vodou sa nemusíte len slniť. Mali by ste sa odvážiť aspoň jedného ponoru k väčšinou dobre zachovalým koralovým útesom.

Spev siren

Keňa, Tanzanie, Zanzibar (Marc Engelhardt)