Knihy beletria Zákony, predpisy, normy

Autor: Ivan Macháček
Vydavateľstvo: Nakladatelství C.H.Beck
Rok vydania: 2010
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 165x240x10 mm
Edícia: C. H. Beck pro praxi
Žáner: ine
ISBN: 978-80-7400-301-1

Viac o knihe Zaměstnanecké benefity. (Ivan Macháček)

Publikace se věnuje objasnění poskytování zaměstnaneckých benefitů v současných podmínkách české ekonomiky, a to z pohledu zákoníku práce, zákona o daních z příjmů a z hlediska odvodu pojistného na sociální a zdravotní pojištění. Čtenář se v jednotlivých kapitolách seznámí s daňovým řešením jak na straně zaměstnance, tak na straně zaměstnavatele u nejčastějších zaměstnaneckých výhod poskytovaných zaměstnavateli jejich zaměstnancům. Konkrétně se jedná o příspěvky na penzijní připojištění a na soukromé životní pojištění, příspěvky na stravování zaměstnanců, poskytování nadlimitních cestovních náhrad, poskytování darů, bezúročných a zvýhodněně úročených půjček a sociální výpomoci zaměstnancům, zajištění prohlubování a zvyšování kvalifikace zaměstnanců, bezplatné poskytování osobního automobilu k soukromým a služebním účelům zaměstnance, poskytování příspěvků na kulturní a sportovní akce a rekreaci zaměstnanců. Mezi další rozebírané benefity patří zajištění dopravy zaměstnancům do zaměstnání a ze zaměstnání, poskytnutí bezplatného přechodného ubytování zaměstnanců, poskytování nealkoholických nápojů a občerstvení na pracovišti, poskytování slevy z ceny prodávaných výrobků zaměstnancům či zřizování firemních mateřských škol.Publikace je určena řídícím pracovníkům na střední a vrcholové úrovni řízení, pracovníkům personálních útvarů, kteří rozhodují o poskytování zaměstnaneckých benefitů, funkcionářům odborových organizací pro účely sjednávání kolektivních smluv a dále všem, kteří se zajímají o daňové řešení zaměstnaneckých benefitů.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 84,9 kB pdf 27.08.2013

Oflajner