Učebnice, slovníky Stredné školy Matematika Zbierky úloh z matematiky

Aritmetická postupnosť I. diel ( M. Olejár a kol.)

od RNDr. Marián Olejár, Mgr. Iveta Olejárová, Mgr. Marián Olejár z vydavateľstva Young Scientist 2010 SK jazyk

• Aritmetická postupnosť I. diel ( M. Olejár a kol.) (RNDr. Marián Olejár, Mgr. Iveta Olejárová, Mgr. Marián Olejár)

Aritmetická postupnosť I. diel ( M. Olejár a kol.)

Autor: RNDr. Marián Olejár, Mgr. Iveta Olejárová, Mgr. Marián Olejár
Vydavateľstvo: Young Scientist
Rok vydania: 2010
ISBN: 978-80-88792-54-3
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 106x148 mm
Škola: Stredné školy
Žáner: Učebnice, monografie, slovníky
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 1.7.2024
Kúpou tohto produktu získate 0,14 bodov

Viac o knihe Aritmetická postupnosť I. diel ( M. Olejár a kol.) (RNDr. Marián Olejár, Mgr. Iveta Olejárová, Mgr. Marián Olejár)

Elementárne poznatky o postupnostiach majú základ už v starom Egypte, Babylone a Číne. V antickom Grécku postupnostiam a nekonečným radom venovali pozornosť Euklides a Archimedes. Rozvoj súčasnej teórie sa začína od 17. storočia. Významne k tomu prispel okrem iných L. A. Cauchy (1789–1857). Prvá kapitola je venovaná základným úvahám o rôznych druhoch postupnosti a vlastnostiam postupnosti. V druhej kapitole sa venujeme aritmetickej postupnosti, definícii, výpočtom členov a súčtu postupnosti. Tretia kapitola je venovaná aplikácii postupnosti na riešenie rôznych slovných úloh z praxe.

Výhody dyslexie
Spev siren