Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Medzinárodné a európske právo

Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

od Naděžda Šišková z vydavateľstva LINDE právnické a ekonom. nak. 2010 CS jazyk

Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

od Naděžda Šišková z vydavateľstva LINDE právnické a ekonom. nak. 2010 CS jazyk

Autor: Naděžda Šišková
Vydavateľstvo: LINDE právnické a ekonom. nak.
Rok vydania: 2010
EAN: 9788072018093
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145x210x23 mm
Edícia: Judikatura
Žáner: ekonómia, management, personalistika, právo
ISBN: 978-80-7201-809-3

Viac o knihe Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu (Naděžda Šišková)

Přičemž důkladná analýza těchto právních systémů a jejich vztahů se nachází právě v judikatuře soudních orgánů, jak na straně EU (Evropský soudní dvůr), tak i členských států (převážně ústavních soudů), jež odstraňují mezery v právu a zásadním způsobem se vyjadřují k těmto otázkám.Uvedená publikace si klade za cíl přiblížit relevantní judikáty a raciones decidendi soudů co se týče poměru evropského práva ve vztahu bezprostředně k právu českému.Autoři považují za vhodné zahájit uvedený monotématický blok přiblížením relevantních nálezů Ústavního soudu ČR, zejména s ohledem na zájem o tuto problematiku ze strany odborné i široké veřejnosti v souvislosti s vnitrostátním schvalováním Lisabonské smlouvy. Kromě dvou „lisabonských“ nálezů bude obsahovat první díl také další tzv. „evropské judikáty“ ústavního soudu (např. cukerné kvóty, eurozatykač atd.). Uvedené závěry českého orgánu kontroly ústavnosti tvoří povinnou část výuky pro studenty právnických fakult v oboru evropského a také ústavního práva. Určeno studentům a učitelům právnických fakult a politologie, poslancům a senátorům Parlamentu ČR, zaměstnancům resortu ministerstva zahraničí, široké odborné a laické veřejnosti.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum