Knihy beletria Cestovanie a príroda Ostatné

Gurmán v Paříži

od Alexander Lobrano z vydavateľstva SLOVART, s.r.o. NAKLADATELSTVí 2010 CS jazyk

Gurmán v Paříži

Autor: Alexander Lobrano
Vydavateľstvo: SLOVART, s.r.o. NAKLADATELSTVí
Rok vydania: 2010
ISBN: 978-80-7391-321-2
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, matná
Rozmery: 160x240x45 mm
Žáner: Potraviny, jedlá
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 9.7.2024

Viac o knihe Gurmán v Paříži (Alexander Lobrano)

Pokud správný zážitkový cestoval touží po tom, aby se při cestě do Paříže také dobře najedli, nemůže si přát lepšího společníka než tuto okouzlující, vlídnou a autoritativní publikaci Alexandra Lobrana. Po mnoha letech první nový komplexní průvodce po opravdu dobrých restauracích města na Seině. Autor se dělí o svůj osobní výběr 102 nejlepších restaurantů, z nichž každý vylíčil ve výstižných, vtipných a živých popisech. Jsou nepostradatelné pro nalezení vynikajícího jídla i požitkem pro čtení. Lobrano představuje nejnadanější mladé šéfkuchaře, nejútulnější bistra, cenově nejvýhodnější možnost se dobře najíst - včetně těch restaurací s haute cuisine, které za utracené peníze skutečně stojí - a tajná místa, která Pařížané milují nejvíce, společně s informacemi o nejlahodnějších jídlech, prostředí, klientele a historii každé restaurace. Různé aspekty stolování v Paříži vystihuje série milých esejů, například "Stůl pro jednoho" (jak se najíst o samotě), "Čtyři roční období" (nejlepší sezonní jídla v Paříži) a "Jíst nevyslovitelné" (návod, jak se naučit jíst to, co vám podle vašeho názoru nechutná). Všechny restaurace jsou vyznačeny na užitečných mapách, kniha je ilustrována krásnými fotografiemi pořízenými fotografem časopisu Life, které v nás ještě více povzbudí chuť okusit Paříž.

Gurmán v Paříži (Alexander Lobrano)