Knihy beletria Cestovanie a príroda Ostatné

Hrady/Castles

od Peter Chromek; Daniel Kollár z vydavateľstva RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA 2009 SK jazyk

Hrady/Castles

Autor: Peter Chromek; Daniel Kollár
Vydavateľstvo: RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-89226-86-3
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Rozmery: 160x237x8 mm
Edícia: Slovensko z oblakov
Žáner: Slovensko

Viac o knihe Hrady/Castles (Peter Chromek; Daniel Kollár)

V rámci novej edície sme ako prvú pripravili knihu Hrady. Všetky zábery v publikácii sú založené na leteckých fotografiách. Širokej čitateľskej obci približujú najvýznamnejšie slovenské hrady. Skutočne ide o nevšedné pohľady na známe i menej známe hradné areály a zrúcaniny, na ktorých nádherne vidieť nielen vzhľad a polohu, ale aj úžasnú symbiózu s krajinným prostredím. Mnohé pohľady z oblakov budú pre vás určite veľkým prekvapením a zážitkom. Hoci pri niektorých z hradov ste boli niekoľkokrát, pravdepodobne budete chvíľu váhať nad tým, o aký hrad na fotografii ide. Pohľady z výšky sú totiž úplne iné a prekvapia aj skutočných znalcov kultúrno-historických pamiatok. Kniha Hrady má charakter letu nad Slovenskom. Fotografie spolu s textami sú zoradené do troch kapitol - Od Dunaja k Tatrám, Na východ od Tatier a Od Muráňa k Nitre. Každý hrad je okrem hlavnej fotografie a základného textu v slovenskom a anglickom jazyku predstavený aj malými fotografickými výrezmi so slovenskými a s anglickými textami pre lepšiu orientáciu pri štúdiu leteckého pohľadu. Autor fotografií, pilot Peter Chromek, nespočetnekrát preletel krížom-krážom ponad celé Slovensko. Jeho letecké snímky vám našu krajinu priblížia inými pohľadmi než sú tie, aké vidíme zo zeme.

Výhody dyslexie

Hrady/Castles (Peter Chromek; Daniel Kollár)