Knihy beletria Beletria Literárna biografia

Popelka Libuše Šafránková

od Dana Čermáková z vydavateľstva EUROMEDIA GROUP, k.s. (KK) 2009 CS jazyk

Autor: Dana Čermáková
Vydavateľstvo: EUROMEDIA GROUP, k.s. (KK)
Rok vydania: 2009
Rok poslednej dotlače: január, 2010
ISBN: 978-80-904214-6-2
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 175x250x20 mm
Žáner: Biografie, životopisy, osudy

Viac o knihe Popelka Libuše Šafránková (Dana Čermáková)

Libuška, jak se jí jinak neřekne, řekli byste, že je nejpopulárnější herečkou století? Ano! A není divu, vždyť přední český režisér a vlastník Oskara za Ostře sledované vlaky Jiří Menzel o protagonistce knihy řekl: „Když jsem ji poznal jako člověka, byla sluníčko, když jsem s ní začal pracovat, poznal jsem přírodní úkaz!“ Již několik generací dětí „Libušku“ zná jako trochu rozpustilou, nebojácnou a chytrou holku, mladého myslivce a tajemnou princeznu z nesmrtelné pohádky Tři oříšky pro Popelku, která zvítězila v divácké anketě o pohádku minulého století. Hrála pak ještě mnoho princezen, takže není divu, že ji Zdeněk Svěrák koncem června 2008 při předávání vítězné sošky v divácké anketě České televize „HVĚZDA MÉHO SRDCE“ o nejoblíbenější českou herečku nazval „Princeznou českého filmu, která se právě stala královnou“. Libuše Šafránková se zkrátka i přes všechny své další role, například v oscarovém Koljovi, Obecné škole, Slavnostech sněženek nebo Vesničce mé střediskové, zapsala do povědomí národa jako představitelka něžných, jemných až křehkých, vlídných a nevinných hrdinek.
Je taková i ve skutečnosti? Na tyto a mnohé další nevyřčené otázky chce odpovědět velmi žádaná kniha zkušené publicistky, která se ke svým čtenářům dostává již ve druhém a doplněném vydání.

Vila v Taliansku
Kruhy na vode

Popelka Libuše Šafránková (Dana Čermáková)