Knihy beletria Dejiny a fakty Dejiny Česka a Slovenska

Vydavateľstvo: Petrklíč nakladatelství s.r.o
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-7229-223-3
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Rozmery: 145x210x15 mm
Žáner: Dejiny

Viac o knihe České zrady (Václav Junek)

Všeobecne zrady nemožno označiť za špecifický národný, v tomto prípade český fenomén. Zrada ako taká prestupuje všetkými dejinami celého ľudstva od ich prvého úsvitu, až po našu súčasnosť. Ľudská história pozná dobre svoje Hérostraty, Ravaillacy, Richard III., Maršalmi Neya, Charlotte Cordayové, Alfredo Dreyfus, Jagy, Hamletovho strýka, maršalmi Pétain, aj Maty Hari as nimi rovnako tak celé légie im podobných. Zrada samozrejme nie je základným hýbateľom slovenských dejín, ale je až príliš často spoluvytvárala. Kniha je však určená českému čitateľovi, a preto v tomto prvom diele predstavujeme zradca jeho rodu. Zradcovia nikdy neboli nevinnými kvietky, ale zavrhnutiahodným jedinci. Česi samozrejme mali a majú svojich hrdinov, ale rovnako tak svoje zradca. Niektoré z nich milému čitateľovi približujeme v tejto publikácii Slovenskej zrady ao ďalších z našej novšej histórie budeme pojednávať v druhom diele, ktorý vyjde začiatkom roka 2010. Václav Junek v nakladateľstve Maxana vydal v roku 2008 knihu "Rudolf II., Cisár ktorého čas uplynul" a teraz pripravuje knihu o ženách slovenských prezidentov v limitných situáciách "Osudové okamihy prvých slovenských dám".

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

České zrady (Václav Junek)