Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Rodinná terapie psychosomatických poruch

od Ludmila Trapková; Vladislav Chvála z vydavateľstva PORTÁL, s.r.o. 2009 CS jazyk

Rodinná terapie psychosomatických poruch

Autor: Ludmila Trapková; Vladislav Chvála
Vydavateľstvo: PORTÁL, s.r.o.
Rok vydania: 2009
Rok poslednej dotlače: september, 2013
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 165x235x20 mm
Žáner: Psychoterapia
ISBN: 978-80-7367-561-5

Viac o knihe Rodinná terapie psychosomatických poruch (Ludmila Trapková; Vladislav Chvála)

Originálne ucelená koncepcia rodiny, ktorá združuje biologické a psychosociálne fakta.Vývojový systém rodiny ako sociálnej maternice je postavený na súčasnom Systemické paradigmy naratívny terapie. Hlavný nástroj na zobrazenie média rodiny predstavuje dialóg, ktorý obaja autori vedú. Rodina ako rastúci organizmus je tak vnímať súčasne pohľadom mužov aj ženy, lekára aj psychologičky. Tento prístup odkrýva netušené možnosti, ako nazerať na stav zdravia a choroby. Celý rad porúch a chorôb je tu líčenie ako dôsledok stagnujúcich vývojových oscilácií celého rodinného systému. Autori uvádzajú aj praktické skúsenosti s možnosťou liečby, ktoré síce pokrývajú široké spektrum chorôb, najlepšie sú však ilustrované na liečbu porúch príjmu potravy. Postoje autorov sú v niektorých ohľadoch provokatívne vzhľadom k existujúcemu paradigmy, ktoré je stále viac orientované na jedinca. Hoci autori integrujú známe fakty, otvárajú čitateľovi nové a revolučné pohľady.

Spev siren

Rodinná terapie psychosomatických poruch (Ludmila Trapková; Vladislav Chvála)