Knihy beletria Dejiny a fakty Literatúra faktu

Al Capone

od Ivan Brož z vydavateľstva Nakladatelství Epocha s.r.o. 2008 CS jazyk

Autor: Ivan Brož
Vydavateľstvo: Nakladatelství Epocha s.r.o.
Rok vydania: 2008
ISBN: 978-80-87027-99-8
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 127x200x14 mm
Podtitul: řečený Zjizvená tvář
Žáner: beletria

Viac o knihe Al Capone (Ivan Brož)

Meno chicagského gangstra Al Caponeho (1899-1947) sa stalo v širokej verejnosti synonymom pre organizovaný zločin. Za žiadnu z vrážd, v ktorých pozadí stál, však nebol nikdy odsúdený a vo väzení sa nakoniec ocitol za neplatenie daní. Tento zväzok edície MAGNET sleduje kariéru Al Caponeho od jej začiatkov na uliciach New Yorku. Postupne si jeho zvláštnych schopností všímali čoraz významnejšie vládcovia podsvetia. Jeho protektorom sa stal Johnny Torrie, ktorý kraľoval nad sieťou herní, stávkových kancelárií, barov a nevestincov, Za ním presídlil Al Capone roku 1920 za ním do Chicaga. Spolu s ďalšími členmi rodiny pomáhal svojmu bossovi budovať a rozširovať impérium zločinu, až sa v roku 1925 sám stal jeho vládcom. Dokázal sa tvrdo vyrovnávať s konkurenciou a obratne využívať korupcii, panujúca na radnici v Chicagu. Na začiatku tridsiatych rokov sa jeho dráha Pásik rozdeľoval sa životné línií českého krajana Antona Čermáka, ktorý sa stal starostom mesta, a postavil sa na odpor Caponeho gangu s rovnakou rozhodnosťou s akou postupovali federálnej vyšetrovatelia. Ich trpezlivá práca priviedla Caponeho pred súd a za mreže, snáď aby sa potvrdilo ľudové príslovie, že "nikomu nerastú stromy do neba".

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 7,5 kB pdf 27.08.2013

O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy