Knihy beletria Dejiny a fakty Archeológia, heraldika

Vydavateľstvo: AKTUELL, vydavatelstvo
Rok vydania: 2008
ISBN: 978-80-89153-58-9
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 141x216x17 mm
Žáner: História
Formát: A5

Viac o knihe Patenty egyptských faraónov (Erdogan Ercivan)

Väčšina dnešných vedeckých objavov a vynálezovsa dá vystopovať už v starom Egypte.Staroegyptskí kňazi a liečitelia mali minimálne 5000 rokovpred vynálezcami mikroskopu, Hansom Janssenoma Antonom van Leeuwenhoekom, také poznatky,aké sa dali nadobudnúť len pomocou tohto prístroja.Nízkotlakový parný stroj, ktorý vynašiel James Watt r. 1712,poznali egyptskí učenci z Alexandrie o 2000 rokov skôr,röntgenový prístroj, rádioaktívne žiarenie,rýchlosť svetla a s ním spojené znalosti z teórie relativityovládali už starovekí vedci. Dávny sen ľudstva o lietanísa nezačal až r. 1783 vynálezom Louisa-Sebastiana Lenormanda,ani r. 1809 klzákovým letom Georgea Cayleyho.Ríša faraónov disponovala rozvinutou technológiou.Elektrické osvetlenie, lietadlá, satelity, kozmické sondy,ba dokonca aj klasifi kácia krvných skupína dvojitá skrutkovica DNA – to všetko sú objavy a vynálezy,na ktoré by mali mať patent staroegyptskí vedci.Po namáhavom hľadaní v archívoch rôznych krajínponúka autor úplne nový pohľad na svet antických vynálezova objavov, ktoré považujeme za moderné aj dnes.V knihe dokumentuje, aké veľké bolo bohatstvo vedomostístarých Egypťanov a zároveň poukazuje na tvrdohlavosťsúčasnej vedy, ktorá o tom nechce ani počuť.

Svetlo v plameni
VIna, ktoru nesies

Patenty egyptských faraónov (Erdogan Ercivan)