Knihy beletria Beletria Thriller

Autor: Stephen King
Vydavateľstvo: Pavel Dobrovský-BETA Prodejny 40%
Rok vydania: 2008
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 150x210x30 mm

Viac o knihe Zelená míle (Stephen King)

V roku 1932 sa Amerika zmietala v otrasoch veľkej krízy a život sa zdal byť trpký a ťažký ako ešte nikdy predtým. Príbeh, ktorý pôvodne na želanie autora a amerického vydavateľa vyšiel v šiestich pokračovaniach, sa odohráva vo väznici Cold Mountain, kam sú transportovaní odsúdenci na smrť. John Coffey je človek, ktorý si trest smrti zaslúži viac ako ktokoľvek iný. Tento mohutný obor bol odsúdený za smrť dvoch malých dievčat. Povedali by ste možno, že cesta k poslednej odplate bude krátka a milosrdná - ale sami spoznáte, ako sa môžete mýliť. A nemusí pri tom ísť len o tých 60 krokov po chodbe bloku E, ceste ktorej sa tu hovorilo nie "Posledná míľa" ako v ostatných väzniciach, ale kvôli farbe linolea "Zelená míľa". Na jeho poslednej ceste, ceste podobajúci sa zlému snu, Johna Coffeye spoločne odprevadíme. "Každý z nás musí umrieť. Výnimky nie sú žiadne. Je mi to úplne jasné, "hovorí na záver rozprávač celého príbehu bývalý hlavný dozorca Paul," ale niekedy, ach panebože, je Zelená míľa tak dlhá. "

Vila v Taliansku
Kruhy na vode

Zelená míle (Stephen King)