Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo

Neklidné dítě

od Jiřina Prekopová; Christel Schweizerová z vydavateľstva PORTÁL, s.r.o. 2008 CS jazyk

Neklidné dítě

Autor: Jiřina Prekopová; Christel Schweizerová
Vydavateľstvo: PORTÁL, s.r.o.
Rok vydania: 2008
Rok poslednej dotlače: apríl, 2009
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 160x230x10 mm
Žáner: Rodičovstvo, rodina

Viac o knihe Neklidné dítě (Jiřina Prekopová; Christel Schweizerová)

Dve tretiny slovenských rodičov sa domnievajú, že ich deti sú výrazne nepokojnejšie a nesoustředěnější ako deti ostatné. Niekedy to nie je len subjektívny pocit plynúce zo zníženej tolerancie prirodzeného detského temperamentu. Niektoré deti svoju zvýšenou dráždivosťou, neposednosťou a rozjíveností vyvádzajú k zúfalstvu rodičov, učiteľov, vychovávateľov i ľudí, ku ktorým nemajú žiadny vzťah. Nepokoj sa u nich stáva vývojovou poruchou, ktorú je potrebné brať vážne. Kniha vysvetľuje príčiny hyperaktivity vrodené i získané, prináša poznatky z oblasti neurofyziológia aj sociológie a zoznamuje s možnosťami nápravy-terapia. Ponúka podporu a rady rodičom nepokojných detí, odporúčania učiteľkám v materských školách a pedagógom ZŠ. Dr J. Prekopová je uznávaná detská psychologička, zaoberá sa vývojovými poruchami. Žije v Nemecku. V Portálu vyšli jej knihy Keď dieťa nechce spať, Malý tyran a Deti sú hostia, ktorí hľadajú cestu.Dr. Ch Schweizerová je detská lekárka, spoluautorka knihy Deti sú hostia, ktorí hľadajú cestu.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 31,7 kB pdf 27.08.2013

Odvaha k ľudskosti