Knihy beletria Astrológia, ezoterika a mystika Ostatné

Vydavateľstvo: ARGO NAKLADATELSTVÍ
Rok vydania: 2007
EAN: 9788072039425
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, matná
Rozmery: 170x238x32 mm
Žáner: ine

Viac o knihe Magie a manipulace mysli (Derren Brown)

Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, ktorý neverí na paranormálne javy. Študoval práva a germanistiku v Bristole a hypnóze ho inšpirovalo predstavenie hypnotizéra Taylora. Začal sa sám hypnózou zaoberať a vystupoval po baroch. Na Vianoce roku 2000 bežal v britskej televízii pilotný diel jeho relácie Mágia a manipulácia mysle, ktorý sa veľmi rýchlo stal hitom. Brown od tej doby vydal tri knihy, dobýjal USA na turné za účasti odborníkov, ktorí mali posúdiť, či je podvodník alebo nie, hral v televízii naživo ruskú ruletu a vystupoval po celej Británii. V roku 2006 získal cenu Laurence Oliviera za najlepšie zábavné show. Robil všetko, aby sa mediálne zviditeľnil, a zarobil dosť peňazí, aby na ich zarábanie už nemusel myslieť. V knihe naznačuje niektoré svoje techniky, popisuje metódy manipulácie mysle, napovedá, ako sa naučiť "čítať" správanie ľudí, dôkladne preberá umenie hypnózy, vysvetľuje alternatívnu medicínu ako placebo efekt a venuje sa tiež zábavnému priemyslu okolo mágie.

Magie a manipulace mysli (Derren Brown)